شبکه های اجتماعی
تصویر عنوان

بلاگ

چشم انداز صنعت مخابرات در سال 2022

  |   مطالب   |   بدون دیدگاه

چهار روند که صنعت را به جلو سوق می دهد:

در سال 2022، صنعت مخابرات با فرصت ها و چالش های جدیدی مواجه خواهد شد که توسط یک محیط نظارتی، فناوری و رقابتی پویا ارائه شده است.

چشم انداز سالانه ما به بزرگترین روندهای شکل دهنده صنعت ارتباطات از راه دور، از بازارهای رقابتی باند پهن تا امنیت سایبری در عصر 5G می پردازد.

بخش مخابرات به پیشرفت در افزایش ظرفیت شبکه خود با استقرار فیبر و بی سیم اضافی برای پاسخگویی به تقاضای ثابت برای شبکه های پرسرعت در سال 2021 ادامه داد. با این حال، با شروع سال جدید، شاهد مجموعه ای از مسائل و فرصت های در حال ظهور هستیم. توسط یک محیط نظارتی، تکنولوژیکی و رقابتی پویا که ممکن است بر پیشرفت این بخش در سال آینده تأثیر بگذارد:

پتانسیل برای بازارهای پهن باند رقابتی تر. اتصالات بی‌سیم ثابت و موبایل سریع‌تر، جایگزین‌های مناسب‌تری برای اتصالات سیمی و فرصت‌های جدیدی برای ارائه خدمات همراه و مدل‌های تجاری برای ارائه‌دهندگان خدمات ایجاد می‌کند.

با گزینه‌های روزافزون برای خدمات ارتباطی و اینترنت با کیفیت بالا از ارائه‌دهندگان اینترنت مخابراتی، کابلی، بی‌سیم و ماهواره‌ای، مصرف‌کنندگان از انعطاف‌پذیری بیشتری در خرید و مصرف خدمات در سال جدید برخوردار خواهند شد. با این حال، این روندها همچنین ممکن است به فضای رقابتی تر در سال 2022 منجر شود.

  • تغییر به سمت بودجه غیرمتمرکز تر زیرساخت های پهن باند دولتی. قانون سرمایه گذاری و مشاغل زیرساختی یک تریلیون دلاری (IIJA) که در نوامبر تصویب شد، 65 میلیارد دلار برای ادامه پذیرش و استقرار پهنای باند اختصاص داده است. در حالی که برنامه های دولتی اختصاص یافته به توسعه و بهبود زیرساخت ها و خدمات مخابراتی به طور سنتی در سطح فدرال مدیریت می شد، به نظر می رسد که بخش عمده ای از دلارهای پهنای باند اختصاص داده شده توسط فدرال از طریق مدل های غیرمتمرکز تر مبتنی بر ایالت جریان می یابد.
  • افزایش علاقه به محاسبات لبه ( EDGE COMPUTING ) با دسترسی چندگانه و شبکه های تلفن همراه خصوصی. بازار سازمانی برای شبکه های تلفن همراه خصوصی و محاسبات لبه در حال افزایش است. بازار هنوز نوپا است اما نوید رقابتی بودن را می دهد و بازیگران مختلف زیادی برای سهم خود با هم رقابت می کنند. اپراتورهای شبکه باید با سایر بازیگران رقابت کنند، که ممکن است شرکای کلیدی در ارائه راه حل های خود باشند. بازیگران اکوسیستم احتمالاً در سال آینده شروع به مشارکت و تعیین نقش خود در این بازار نوظهور اما به سرعت در حال تحول خواهند کرد.
  • نیاز به ارزیابی مجدد امنیت سایبری و مدیریت ریسک در عصر 5G. در حالی که پذیرش گسترده 5G مزایای بسیاری را ارائه می دهد، نگرانی ها و چالش های امنیتی جدیدی نیز ایجاد می کند. از آنجایی که اپراتورها اقداماتی را برای ارزیابی و به حداقل رساندن تهدیدات ناشی از 5G و شبکه های نرم افزار محور در سازمان خود انجام داده اند، آنها در موقعیت منحصر به فردی برای ارائه خدمات امنیتی 5G به شرکت هایی هستند که به دنبال استقرار شبکه های بی سیم پیشرفته خود هستند
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه